سقف لدوباتری

66761338 - 021

خوش آمدید :

آموزش تعویض باتری ماشین

تغویض باطری خودرو استپ اول
تعویض باتری ماشین بسیار آسان است و این مقاله توسط سایت لدوباتری عرضه کننده انواع باتری آماده شده است، میتوانید آن را در منزل خودتان انجام  دهید ، باید بدانید باتری های خودرو برای همیشه دوام نمی آورند، حتی اگر به درستی از آنها مراقبت شود. 

فهرست مطالب

روی یک سطح صاف پارک کنید و وسیله نقلیه خود را خاموش کنید.

سعی کنید از تعویض باتری ماشین خود در کنار جاده خودداری کنید. و مکانی امن برای کار پیدا کنید که به خوبی به دور از ترافیک، جرقه، شعله های آتش یا آب باشد. ترمز دستی خود را بگیرید و وسیله نقلیه خود را خاموش کنید.
گاراژ یا راهرو محل مناسبی برای تعویض باتری است. فقط مطمئن شوید که منطقه به خوبی تهویه می شود (یعنی درب گاراژ را باز نگه دارید).
قطع کردن باتری تنظیمات ساعت، ضبط و زنگ هشدار را در خودروی شما ریست می‌کند، بنابراین قبل از شروع به کار مطمئن شوید که کد های خود را می‌دانید.

وسایل ایمنی را بپوشید و کاپوت خود را بیرون بیاورید.

باتری ها حاوی محلول الکترولیت اسید سولفوریک هستند که بسیار خورنده است، می تواند پوست شما را بسوزاند و گاز هیدروژن قابل اشتعال تولید می کند. برای محافظت از خود دستکش های عایق کاری و عینک ایمنی بپوشید. سپس، کاپوت خود را باز کرده و در صورت لزوم با میله آن را نگه دارید.

برای محافظت از خود در برابر برق گرفتگی، جواهرات فلزی، مانند ساعت یا انگشتر، بیرون بیاوردید.
لباس های کهنه ای بپوشید که از چرب شدن آن بدتان نمی آید.
برای تعویض باتری ماشین ابتدا باید باتری را پیدا کنید.
به دنبال باتری در گوشه ای از قسمت موتور، یا در نزدیکی شیشه جلو یا سپر جلو در دو طرف خودرو باشید. جعبه باتری مستطیلی را پیدا کنید که 2 کابل به آن متصل است. اگر ماشین جدیدتری دارید، ممکن است باتری زیر یک پوشش پلاستیکی باشد، بنابراین در صورت لزوم درپوش را بردارید.

اگر نمی توانید باتری را پیدا کنید به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید.
توجه داشته باشید که در برخی از خودروها، باتری به جای زیر کاپوت، در صندوق عقب قرار دارد.

ابتدا کابل منفی را جدا کنید.

همیشه کابل منفی را قبل از کابل مثبت جدا کنید تا از برق گرفتگی جلوگیری شود. ترمینال منفی باتری معمولا سیاه است و ممکن است علامت منفی (-) در نزدیکی آن داشته باشد. در صورت وجود پوشش پلاستیکی را بردارید، سپس گیره کابل منفی را با آچار شل کنید و کابل را از ترمینال خارج کنید.

از یک بند کابل برای محکم کردن کابل منفی به محفظه موتور استفاده کنید و مطمئن شوید که با هیچ فلزی تماس پیدا نمی کند.
بسته به وسیله نقلیه، ممکن است برای برداشتن کابل ها به آچار 7 میلی متری، 8 میلی متری، 10 میلی متری یا 13 میلی متری نیاز داشته باشید. با این حال، اگر باتری شما دارای گیره‌های بازشدن سریع هستند، برای جدا کردن کابل‌ها به هیچ ابزاری نیاز نخواهید داشت.

سپس کابل مثبت را جدا کرده و آن را با یک بند کابل محکم کنید.

پایانه مثبت معمولا قرمز است و ممکن است با علامت مثبت (+) مشخص شود.

هشدار: مطمئن شوید که کابل‌های مثبت و منفی با یکدیگر تماس نداشته باشند و اجازه ندهید که هر چیزی که از فلز ساخته شده است را لمس کنند، زیرا ممکن است باعث اتصال برق خطرناک شود.

باتری را از خودرو خارج کنید.

بستی را که باتری را در جای خود محکم می کند، بررسی کنید و اتصالاتی که باتری را به بست نگه می دارد را بردارید. ممکن است به یک آچار سوکت، یک سوکت با اندازه مناسب و یک نوار اکستنشن نیاز داشته باشید. هنگامی که تمام بست ها را جدا کردید، باتری را از محفظه موتور خارج کرده و در صورت امکان آن را روی سطح بتنی بگذارید.

باتری ممکن است بیش از 20 پوند (9.1 کیلوگرم) وزن داشته باشد، بنابراین اگر خودتان نمی توانید آن را بلند کنید از یک دوست کمک بخواهید.


ترمینال های باتری را برای از بین بردن خوردگی تمیز کنید.

ترمینال ها را از نظر تجمع پودری بررسی کنید که ممکن است سبز، آبی، خاکستری یا سفید باشد. از یک پارچه سنباده یا کاغذ سنباده استفاده کنید تا خوردگی ها را به دقت تمیز کنید تا براق شوند.

به یاد داشته باشید که اسید باتری خورنده است، بنابراین از قرار دادن آن روی پوست یا لباس خودداری کنید.
باتری جایگزین مناسب بخرید .
جهت تعویض باتری ماشین از باتری قدیمی عکس بگیرید یا اطلاعاتی مانند اندازه، ابعاد و شماره قطعه را یادداشت کنید. به یک فروشگاه قطعات خودرو سر بزنید و این اطلاعات و همچنین سال، ساخت، مدل و اندازه موتور وسیله نقلیه خود را به او بدهید. آنها می توانند جایگزین مناسب را برای شما پیدا کنند.

باتری های خودرو از نظر اندازه و ظرفیت الکتریکی متفاوت هستند، بنابراین مطمئن شوید که برای وسیله نقلیه خاص خود طراحی شده است. اگر اندازه مناسبی نداشته باشد، ممکن است باتری به درستی در حفره ای که قرار است قرار بگیرد قرار نگیرد.

باتری جدید را روی بست ها محکم کنید و ترمینال ها را چرب کنید.

باتری جدید را در سینی باتری قرار دهید و آن را روی بست محکم کنید. به سادگی فرآیندی را که برای خارج کردن باتری از بست استفاده کردید، معکوس کنید. سپس، هر یک از ترمینال ها را با یک لایه نازک از گریس چرب کنید تا از خوردگی جلوگیری شود.

اطمینان حاصل کنید که باتری به همان شکلی است که باتری قدیمی است.
بررسی کنید که همه بست ها محکم باشند تا باتری در حین رانندگی تکان نخورد یا حرکت نکند.
گریس را به جز پایانه های مثبت و منفی روی هیچ قسمت دیگری از بلوک موتور اسپری نکنید.

ابتدا کابل مثبت را دوباره وصل کنید.
بند کابل را که کابل مثبت را به محل موتور متصل می کند، باز کنید، مراقب باشید که انتهای آن با هیچ فلزی برخورد نکند. کابل را روی ترمینال قرار دهید و آن را با آچار محکم کنید. در صورتی که باتری دارای پوشش است، درپوش را روی ترمینال قرار دهید.

هشدار: هنگامی که باتری را دوباره وصل می کنید، همیشه ترمینال مثبت را قبل از پایانه منفی محکم کنید تا قبل از وصل شدن همه چیز سهوا مدار الکتریکی را کامل نکنید.

بعد کابل منفی را دوباره وصل کنید.

این فرآیند را تکرار کنید تا بند کابل را بردارید و کابل منفی را دوباره به ترمینال منفی وصل کنید. گیره را با آچار محکم کنید و مطمئن شوید که آچار و کابل منفی با هیچ فلزی تماس نداشته باشند، زیرا ممکن است باعث تخلیه الکتریکی خطرناک شود.

اگر باتری شما دارای پوشش پلاستیکی است، در این زمان آن را تعویض کنید.

کاپوت را ببندید و وسیله نقلیه خود را روشن کنید. بررسی کنید که همه ابزارها را از زیر کاپوت خارج کرده اید، سپس آن را ببندید. اگر همه کارها را به درستی انجام داده اید – و باتری واقعاً دلیل مشکلات برقی است – ماشین شما باید درست روشن شود. در صورت لزوم، کد هشدار را وارد کنید.
اطمینان حاصل کنید که همه دستگاه های الکترونیکی شما به درستی کار می کنند، سپس ساعت، رادیو و سیستم را مجدد تنظیم کنید.

منبع سایت : wikihow

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *