سقف لدوباتری

66761338 - 021

خوش آمدید :

شارژ کردن باتری بدون شارژر مرحله اول

فهرست مطالب

  • مقالات
  • وقتی برق میره چگونه گوشی رو شارژ کنیم

وقتی برق میره چگونه گوشی رو شارژ کنیم

بیایید ببینیم وقتی برق میره چگونه گوشی رو شارژ کنیم این مقاله توسط لدوباتری جهان انرژی آماده شده است آیا تا به حال شده است که باتری گوشی شما در همان لحظه که به آن نیاز دارید، خالی شده باشد؟ بدترین چیز باتری بدون شارژ در شرایط اضطراری است یا زمانی که شارژ خود را جا میگذارید  و  به آن دسترسی ندارید ، این مقاله در این شرایط برای شما مفید خواهد بود

باتری خالی شده را از دستگاهتان خارج کنید. شما باید به نقاط اتصال روی باتری دسترسی داشته باشید. ،. در اکثر تلفن های اندرویدی و ویندوزی می توان باتری را با فشار دادن از دستگاه جدا کرد. با اکثر محصولات اپل این کار را نمیتوان انجام داد. باتری را که میخواهید به این روش شارژ کنید باید باتری شارژی یا قابل شارژ باشد

شاید از اینکه کسی پیشنهاد می کند از یک باتری برای شارژ باتری دیگر استفاده کند، گیج شده اید. شاید شما انتظار یک ترفند جادویی را داشتید که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به یافتن منبع انرژی الکتریکی جایگزین، به باتری خود شارژ اضافه کنید. در واقع، این امکان پذیر نیست. یکی از قوانین اساسی فیزیک (قانون بقای انرژی / بقای جرم) روشن می کند که شما نمی توانید چیزی را بیهوده بدست آورید.

ما توصیه می کنیم به جای تلاش برای وصل کردن دستگاه الکترونیکی خود و استفاده مستقیم از باتری های جایگزین، باتری خود را با شارژر شارژ کنید. استفاده از مقدار نامناسب آمپر یا ولتاژ می تواند به طور بالقوه به مدارهای پیچیده آسیب برساند، بنابراین بدیهی است که چنین روش هایی ارزش ریسک را ندارند.

برای خرید باتری قلمی (باتری AA) از سایت لدوباتری نیز میتوانید روی لینک روبرو کلیک کنید : باتری قلمی

شارژ باتری بدون شارژر -1

شناسایی کانکتورهای مثبت و منفی هر باتری 

روی باتری های قلمی  و سایر باتری های خانگی، اینها علامت گذاری می شوند. برای اکثر باتری‌های تلفن همراه، کانکتور مثبت نزدیک‌ترین کانکتور به لبه است، در حالی که کانکتور منفی معمولاً دورترین کانکتور از لبه است (ممکن است سه یا چهار کانکتور وجود داشته باشد، اما یک یا دو کانکتور میانی برای دما استفاده می‌شود. ) در ادامه یاد میگیریم وقتی برق میره چگونه گوشی رو شارژ کنیم

برای خرید باتری نیم قلمی (باتری AAA) از سایت لدوباتری نیز میتوانید روی لینک روبرو کلیک کنید : باتری نیم قلمی

شارژ باتری بدون شارژر -2

ولتاژ باتری خود را که نیاز به شارژ دارد  با باتری هایی که برای شارژ انتخاب تطبیق دهید 

 به طور معمول در حال حاضر باتری تلفن همراه در روز به بیش از 3.7 ولت DC برای شارژ شدن نیاز دارد. بنابراین چندین باتری قلمی یا باتری نیم قلمی یا یک باتری 9 ولتی برای تامین شارژ کافی خواهند بود. به خاطر داشته باشید که باتری معمولی قلمی یا باتری های نیم قلمی در مصارف خانگی روزمره، هر کدام 1.5 ولت است. بنابراین برای دریافت ولتاژ بیش از 3.7 ولت، به 3 باتری قلمی یا نیم قلمی به صورت سری نیاز دارید. 1.5 ولت + 1.5 ولت + 1.5 ولت = 4.5 ولت منبع تغذیه شما خواهد بود اگر باتری دست شما مدل قلمی یا نیم قلمی باشد.

شارژ باتری بدون شارژر -3

دو سیم فلزی پیدا کنید

دو تکه سیم فلزی تهیه کنید. در حالت ایده‌آل، اینها با عایق پلاستیکی پوشانده می‌شوند، به جز انتهای آن که در معرض دید است.

سیم ها را به باتری که شارژ می کند و باتری که نیاز به شارژ دارد بچسبانید یا ببندید

این سیم ها ممکن است داغ شوند (البته اگر به درستی این کار را انجام دهید به احتمال زیاد داغ نمی شوند). همچنین زمان زیادی برای انتقال شارژ نیاز است.

اگر از باتری های قلمی (AA Battery) و نیم قلمی (AAA Battery) استفاده می کنید. ممکن است بخواهید قبل از اتصال به باتری که نیاز به شارژ دارد، آنها را “سری” به یکدیگر وصل کنید. این بدان معنی است که از سیم برای اتصال طرف منفی همه باتری های کوچک به کانکتور منفی باتری که نیاز به شارژ دارد و برای طرف مثبت نیز به همین ترتیب استفاده می شود.

پس از چندثانیه ، باتری باید شارژ شود.

 به خاطر داشته باشید که احتمالاً به طور کامل شارژ نمی شود، اما باید حداقل مقداری از دستگاه مورد نیاز خود استفاده کنید.

در نتیجه : هشدار و نکات ضروری

باتری ها را بیش از حد شارژ نکنید. باتری‌های لیتیوم در صورت شارژ بیش از حد دارای قابلیت انفجار هستند.
حتما قبل از خارج کردن باتری از دستگاه الکترونیکی یا موبایل خود، آن را خاموش کنید یا ممکن است تنظیمات دستگاه را تغییر دهید.
فقط باید سعی کنید باتری های شارژی را شارژ کنید. هرگز سعی نکنید این کار را با باتری های قلیایی یا باتری هایی که فقط برای استفاده محدود در نظر گرفته شده اند انجام دهید.

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *